Canary Marin

logo-xl

Las Palmas – uroki północy

Piękno północy Gran Canarii

Całodniowa wycieczka, mająca na celu ukazanie piękna północy Gran Canarii.

Składa się z wizyt w najbardziej atrakcyjnych miejscach północnego stoku wyspy.

Rekonesans po wyspie rozpoczniemy od wizyty na Wydmach Maspalomas, jedynym tego rodzaju miejscu na całym archipelagu. 

Następnie dotrzemy na starówkę Las Palmas – Vegueta, gdzie będziemy mogli przenieść się w czasie do pierwszych lat panowania hiszpańskiego na Gran Canarii. Tam po dzień dzisiejszy zachowały się zabytki z XV i XVI w. takie jak: Katedra pod wezwaniem Św. Anny, Pałac Biskupi czy dom Gubernatora Castylli – nazwanym dzisiaj Domem Kolumba.

Będziemy mieli również okazję znaleźć się w punkcie widokowym, z którego rozciąga się piękna panorama portu.

Posmakujemy wyjątkowych specyfików tego regionu, takich jak np. lokalne rumy produkowane w najstarszej fabryce rumu w Europie, w miejscowości Arucas. Zapoznamy się z procesem ich produkcji, będziemy mieli możliwość degustacji oraz zakupów.

Zobaczymy także Kościół Św. Jana Chrzciciela, nazywany popularnie katedrą w Arucas z racji jej wyjątkowej architektury, będącej dziełem architekta o nazwisku Vega March, który był uczniem mistrza Gaudiego.

Następnie udamy się do typowego kanaryjskiego miasteczka, nazwanego dosyć oryginalnie – Teror. Jest ono kolebką typowej dla Wysp Kanaryjskich architektury oraz bardzo ważnym ośrodkiem religijnym z racji wielowiekowego kultu maryjnego poświęconego patronce wyspy – Matki Boskiej Sosnowej.

Podczas wizyty w Terorze skosztujemy w trakcie obiadu specyfików typowej kuchni kanaryjskiej.

Po obiedzie kolejnym miejscem naszej wycieczki będzie ogród botaniczny Jardin Canario. Będziemy mogli zapoznać się z całym przekrojem kanaryjskiej flory zgromadzonej w jednym miejscu. W połączeniu z bogatą i atrakcyjną kolekcją kaktusów będzie to zapewne niezwykle interesująca wizyta.

Na zakończenie naszej wędrówki po północy Gran Canarii dotrzemy do niezwykle pięknego punktu widokowego – Pico Bandama. Wygasły od początku naszej ery wulkan dostarczy nam niezwykłych wrażeń a przede wszystkim wspaniałego widoku na Las Palmas i dużą część stoku północnego.

Wycieczkę zakończymy w sektorze południa Gran Canarii.]